Katedra Italianistyki na 29. Festiwalu Nauki
Po raz pierwszy Katedra Italianistyki wzięła udział w Festiwalu Nauki. Spotkania o tematyce italianistycznej odbyły się w sobotę 27 września w Strefie WspółPRACY Wydziału Neofilologii.
Prelegentami było pięcioro wykładowców z Katedry Italianistyki. Poniżej program:
dr Aneta Wielgosz
“Włoskie śniadanie – dlaczego nie jajecznica?”
dr Anna Gallewicz, dr Tomasz Skocki
“Piekielna sprawiedliwość: Dante między średniowieczem a współczesną popkulturą”
dr Agnieszka Kwapiszewska
“Palio di Siena: szaleńczy wyścig o wszystko”
dr Piotr Białecki
“Antyklerykalizm w literaturze średniowiecznej”
Dziękujemy gościom za liczne przybycie oraz za aktywny udział w spotkaniach! Mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok!






