Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Katedra Italianistyki na 29. Festiwalu Nauki

Po raz pierwszy Katedra Italianistyki wzięła udział w Festiwalu Nauki. Spotkania o tematyce italianistycznej odbyły się w sobotę 27 września w Strefie WspółPRACY Wydziału Neofilologii. 
 
Prelegentami było pięcioro wykładowców z Katedry Italianistyki. Poniżej program:
dr Aneta Wielgosz
“Włoskie śniadanie – dlaczego nie jajecznica?”
dr Anna Gallewicz, dr Tomasz Skocki
“Piekielna sprawiedliwość: Dante między średniowieczem a współczesną popkulturą”
 dr Agnieszka Kwapiszewska
“Palio di Siena: szaleńczy wyścig o wszystko”
 dr Piotr Białecki
“Antyklerykalizm w literaturze średniowiecznej”
Dziękujemy gościom za liczne przybycie oraz za aktywny udział w spotkaniach! Mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok!