Dr hab. Maria Załęska w Università del Piemonte Orientale
Dodano: 24.02.2018

W II semestrze roku akademickiego 2017/18 dr hab. Maria Załęska na zaproszenie Università del Piemonte Orientale (UPO, multicampus Vercelli – Novara – Alessandria) prowadzi zajęcia jako profesor wizytujący na Wydziale Humanistycznym. W prestiżowym rankingu Il Sole 24 Ore, Università del Piemonte Orientale zalicza się do czołowej dziesiątki najlepszych włoskich uczelni publicznych. W rankingu włoskiego ministerstwa szkolnictwa wyższego (MIUR – Ministero dell’Istruzione, dell’Università e della Ricerca), Wydział Nauk Humanistycznych (Dipartimento di Studi Umanistici UPO) z maksimum punktów znajduje się wśród najlepszych we Włoszech. Dr hab. Maria Załęska prowadzi zajęcia na studiach magisterskich na kierunku Lingue – Culture – Turismo (Języki – Kultury – Turystyka) dotyczące interkulturowych i pragmatycznych aspektów metodyki nauczania języków obcych.